Przewodnik Tatrzanski - Wycieczki Tatry - Zachodnie i Wysokie, Polskie i Słowackie, Pieniny, Słowacki Raj

Justyna Żyszkowska +48 502 052 111
Przemysław Matuszyk +48 606 765 123

Wycieczki łatwe – nie wymagają przygotowania kondycyjnego, w sam raz dla rodzin z dziećmi, grup szkolnych lub na rozgrzewkę przed trudniejszymi trasami. Dla grup szkolnych wymagany przewodnik tatrzański na terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego.

koscieliska Wycieczki łatwe

Dolina Kościeliska – druga co do wielkości dolina w polskiej części Tatr, przez wielu uważana za najpiękniejszą. Podczas wycieczki dnem doliny obserwujemy bogactwo form skalnych ukształtowanyh przez płynącą wodę Potoku Kościeliskiego: polany, bramy, turnie, jaskinie.

Propozycja programu:

Przejazd autokarem lub minibusem do wylotu Doliny Kościelskiej. Przejście do schroniska na Polanie Ornaczańskiej (ok. 6km). Zamiast spaceru istnieje możliwość przejazdu bryczkami do Polany Pisanej (4 km) - płatne dodatkowo.Powrót tą samą trasą z wejściem do Wąwozu Kraków lub Jaskini Mroźnej (opcjonalnie, płatne dodatkowo). Przejazd do hotelu z możliwością zwiedzenia Sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej na Krzeptówkach.

hala_gasienicowa Wycieczki łatwe

Hala Gąsienicowa będąc dawnym terenem pasterskim jest dzisiaj wspaniałą bazą wypadową na wymagające szlaki Tatr Wysokich (Orla Perć). Każdemu, kto tutaj dotrze, oferuje wspaniałe widoki na otaczające ją szczyty. Na Hali znajduje się duże i bardzo popularne schronisko PTTK "Murowaniec".

Propozycja programu:

Wyjście z Kuźnic na Przełęcz między Kopami szlakiem prowadzącym Doliną Jaworzynki. Przejście do schroniska Murowaniec. Możliwy spacer nad Czarny Staw Gąsienicowy. Powrót szlakiem przez Boczań.

rusinowa_polana Wycieczki łatwe

Polana pasterska ceniona jest wśród turystów ze względu na piękne widoki na wschodnią część Tatr i leżącą poniżej Dolinę Białki. Nie bez znaczenia dla odwiedzających ją turystów jest możliwość odwiedzenia położonego w bezpośredniej bliskości Sanktuarium Matki Boskiej na Wiktorówkach. Na polanie tej bywał Kardynał Karol Wojtyła – Papież Jan Paweł II. Atrakcją polany jest również możliwość skosztowania świeżego oscypka z nadal działającej bacówki.

Propozycja programu:

Przejazd autokarem lub minibusem widokową trasą przez Głodówkę na Wierch Poroniec. Przejście do Polany Rusinowej i dalej na Wiktorówki, gdzie znajduje się drewniane Sanktuarium Matki Boskiej Jaworzyńskiej. Powrót Doliną Złotą do parkingu i przejazd do Zakopanego trasą przez Jaszczurówkę z możliwością zwiedzenia kaplicy projektu Stanisława Witkiewicza.

Przewodnik Tatrzański - Gubałówka

Pieszy spacer po zimowej stolicy Tatr pozwalający zapoznać sie z krótką, lecz jakże bogatą historią miasta. Atrakcją kończącą zwiedzanie będzie wjazd kolejką linowo-terenową na wspaniały punkt widokowy na panoramę Tatr – Gubałówkę.

Propozycja programu:

Spotkanie z przewodnikiem, spacer głównym deptakiem Zakopanego – ulicą Krupówki, opcjonalnie zwiedzanie Muzeum Tatrzańskiego (płatne dodatkowo), przejście do Starego Kościółka oraz na cmentarz na Pęksowym Brzysku, wjazd kolejką linowo-terenową na Gubałówką (płatne dodatkowo), spacer grzbietem Gubałówki, powrót tą samą drogą lub zjazd kolejką krzesełkową Szymoszkowa (płatne dodatkowo).

morskieoko Wycieczki łatwe

Największe i najbardziej znane jezioro w Tatrach. Piękna sceneria polodowcowa stała się inspiracją dla wielu artystów. Widok strzelistego Mnicha odbijającego się w toni jeziora każdemu pozostanie głęboko w pamięci!

Propozycja programu:

Przejazd autokarem lub minibusem widokową trasą przez Głodówkę do Palenicy Białczańskiej. Przejście do Morskiego Oka (ok. 10 km). Opcjonalnie - przejazd wozami konnymi do Polany Włosienica (opcjonalnie – płatne dodatkowo). Możliwość spaceru wokół jeziora.  Powrót tą samą trasą do Palenicy Białczańskiej do parkingu i dalej do Zakopanego trasą przez Jaszczurówkę z możliwością zwiedzenia kaplicy projektu Stanisława Witkiewicza.

chocholowska Wycieczki łatwe

Najdłuższa i największa dolina w polskich Tatrach, swoją popularnością ustępująca jedynie Dolinie Kościeliskiej. Piękna sceneria doliny stanowiła tło w serialu „Janosik”, tutaj też nakręcono scenę z kuligiem do filmu „Potop”. Polana Chochołowska była również ulubionym miejscem spacerów Jana Pawła II.

Propozycja programu:

Przejazd autokarem lub minibusem do wylotu Doliny Chochołowskiej. Przejazd kolejką traktorową do Polany Huciska (opcjonalnie – płatne dodatkowo). Przejście do schroniska na Polanie Chochołowskiej.  Powrót tą samą trasą. Przejazd autokarem do hotelu z możliwością zwiedzenia Sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej na Krzeptówkach.

strazyska Wycieczki łatwe

Dolina reglowa prowadząca do stop głównego wierzchołka Giewontu. Atrakcyjna ze względu na urokliwe widoki z Polany Strążyskiej oraz dostępność do wylotu doliny można przejść pieszo z centrum miasta.

Propozycja programu:

Przejście spod Skoczni Drogą pod Reglami do wylotu Doliny. Spacer do Polany Strążyskiej i do wodospadu Siklawica. Powrót tą samą drogą do Zakopanego.