Przewodnik Tatrzanski - Wycieczki Tatry - Zachodnie i Wysokie, Polskie i Słowackie, Pieniny, Słowacki Raj

Justyna Żyszkowska +48 502 052 111
Przemysław Matuszyk +48 606 765 123

ski-slide-01 Wycieczki ski-tourowe
ski-slide-02 Wycieczki ski-tourowe
ski-slide-03 Wycieczki ski-tourowe
ski-slide-04 Wycieczki ski-tourowe

Warunki śniegowe w górach zmieniają się z przez cały sezon - z dnia na dzień, czasem nawet z godziny na godzinę - zatem sztywny podział wycieczek z założenia nie może być bardzo precyzyjny. Jakkolwiek mamy nadzieję, że dzięki wskazówkom zawartym w opisie każdej imprezy (m.in. wymagania kondycyjne i umiejętności narciarskie) bez problemu znajdziesz idealną ofertę dla siebie! W przypadku jakichkolwiek wątpliwości skontaktuj się z nami, służymy fachową pomocą.

skitoury-04 Wycieczki ski-tourowe

Oferta tylko dla wprawnych narciarzy posiadających doświadczenie w zimowych wycieczkach wysokogórskich i zjazdach poza trasami w różnorodnych warunkach śniegowych. Większość wycieczek jest wymagająca - należy być przygotowanym m.in. na podchodzenie na nartach przez kilka godzin non stop i na strome zjazdy w trudnych warunkach (żleby etc.). Uczestnicy, dodatkowo wyposażeni w czekany, raki etc., będą musieli nieść cięższe plecaki - przez co odpowiednie przygotowanie kondycyjne jest koniecznością!

Czas trwania: do ustalenia
Terminy: do ustalenia
Trudność: trudna/bardzo trudna
Dla kogo: wyłącznie dla zaawansowanych narciarzy z doświadczeniem pozatrasowym, z dobrą kondycją fizyczną
Wielkość grupy: max. 4 osoby.

W celu ustalenia terminu i ceny skontaktuj się z nami:

Mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Telefonicznie:    + 48 502 052 111

kurs Wycieczki ski-tourowe

Szkolenie ta ma na celu wprowadzenie turystów w zagadnienia ABC lawinowego, jak zachować się w trakcie i po zejściu lawiny. W czasie zajęć uczestnicy dowiedzą się jak używać sprzętu lawinowego – ABC (detektor LVS, sonda, łopatka), jak postępować w przypadku uczestniczenia wypadku lawinowym, co robić by jak najszybciej i bezpiecznie pomóc poszkodowanym – znaleźć i odkopać zasypanego w lawinie.

Czas trwania: 1 dzień
Terminy: od połowy grudnia do kwietnia/maja (w zależności od warunków śniegowych)
Trudność: łatwa
Dla kogo: dla każdego
Wielkość grupy: max. 6 osób, aby zapewnić każdemu komfortowe warunki.
Zbiórka: Kuźnice

Szkolenie  prowadzone jest przez Ratowników TOPR

Przykładowy program szkolenia
Przejście na nartach do Hotelu Górskiego Kalatówki, krótkie zajęcia teoretyczne.  Szkolenie w terenie przy użyciu sprzętu Lawinowego Centrum Treningowego. Ćwiczenie poszukiwania zasypanego detektorem LVS, sondowania i poprawnego odkopywania poszkodowanego. Powyższy program wycieczki jest wyłącznie poglądowy. Instruktor  zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w programie imprezy odpowiednio do panujących warunków śniegowych/pogodowych lub/oraz umiejętności Uczestników.

W celu ustalenia terminu i ceny skontaktuj się z nami:

Mailowo:          Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.:    + 48 502 052 111

skitoury-03 Wycieczki ski-tourowe

Program skierowany do wprawnych narciarzy mających już pewne doświadczenie w jeździe poza trasami, radzącymi sobie w zróżnicowanych warunkach śniegowych i pogodowych, którzy nabyli również podstawową wiedzę na temat technik ski-tourowych. Doświadczeni narciarze off-piste bez wcześniejszych szkoleń ski-tourowych również są mile widziani. Uwaga - ze względu na to, że impreza trwa kilka dni i przynajmniej część z planowanych wycieczek wymaga dobrej kondycji, wskazane jest, aby uczestnicy charakteryzowali się dobrą formą fizyczną. Średnie przewyższenia to 800-1000m/dzień, a każda wycieczka w zależności od panujących warunków śniegowych i pogodowych może trwać nawet do 7-8h. Na noclegi schodzimy do Zakopanego lub kwaterujemy się w schroniskach (szczegółowy program na dany kurs będzie przedstawiony kilka dni przed jego rozpoczęciem).

Czas trwania: 4 dni
Terminy: od stycznia do kwietnia/maja (w zależności od warunków śniegowych)
Trudność: umiarkowana/średnio trudna
Dla kogo: dla każdego, kto czuje się swobodnie na nartach na czerwonych i czarnych trasach
Wielkość grupy: max 4 osoby, aby zapewnić każdemu maksymalne bezpieczeństwo.

 W celu ustalenia programu, terminu i ceny skontaktuj się z nami:

Mailowo:   Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Telefonicznie:    + 48 502 052 111

Program układany jest w zależności od panujących warunków, wielkości i umiejętności grupy.

skitoury-01 Wycieczki ski-tourowe

Wycieczka ta ma na celu wprowadzenie narciarzy w świat nowej górskiej przygody z dala od wyratrakowanych stoków. Jest odpowiednia dla wszystkich tych, którzy czują się komfortowo zjeżdżając po czerwonych trasach narciarskich w różnych warunkach pogodowych/śniegowych i umieją zatrzymać się zawsze wtedy kiedy trzeba a przede wszystkim chcą podjąć nowe wyzwanie i nauczyć się technik podchodzenia i zjazdu poza trasami. Wcześniejsze doświadczenia w jeździe poza trasami nie są wymagane. Trasa wycieczki nie jest zbyt wymagająca kondycyjnie i technicznie a czas podejścia to max. 3h z lekkim plecakiem.

Czas trwania: 1 dzień
Terminy: od połowy grudnia do kwietnia/maja (w zależności od warunków śniegowych)
Trudność: łatwa
Dla kogo: dla każdego
Wielkość grupy: max. 6 osób, aby zapewnić każdemu maksymalne bezpieczeństwo.
Zbiórka: Kuźnice

Przykładowy program szkolenia
Spacer na nartach do Doliny Kondratowej. Podczas tej wycieczki objaśnimy sposób działania wiązań turowych i fok, poza tym zapoznamy Was z wszystkimi aspektami obsługi sprzętu ski-tourowego - jak go dopasować do swoich potrzeb, jak należy go przechowywać i konserwować. Nauczycie się sprawnie przyklejać foki do nart przed podejściem i szybko odklejać je przed zjazdem. Poza tym przybliżymy Wam taktykę bezpiecznego planowania wyjść na górskie tury i wyboru trasy.

Powyższy program wycieczki jest wyłącznie poglądowy. Przewodnik zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w programie imprezy odpowiednio do panujących warunków śniegowych/pogodowych lub/oraz umiejętności narciarskich Uczestników.

W celu ustalenia terminu i ceny skontaktuj się z nami:

Mailowo:          Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Telefonicznie:    + 48 502 052 111

skitoury-02 Wycieczki ski-tourowe

Intensywny program dla osób chcących rozpocząć swoją przygodę ze ski touringiem. Impreza jest polecana narciarzom, którzy chcą przyswoić podstawowe umiejętności pozwalające poruszać się bezpiecznie w terenie, będąc jednocześnie doskonałym przygotowaniem do odbycia dalszych wycieczek. Oprócz przybliżenia taktyki bezpiecznego planowania wyjść na górskie tury zajęcia w terenie obejmują techniki podejścia na stoku (zakładanie śladu i zakosów), wybór trasy i efektywne używanie sprzętu lawinowego (detektora LVS, sondy, łopaty). A przede wszystkim spędzicie aktywnie czas w pięknej scenerii Tatr! Aby jednak całodniowa wycieczka była przyjemna, wymagane jest przynajmniej średnie przygotowanie kondycyjne oraz umiejętności narciarskie. Na nocleg schodzimy do Zakopanego.

Czas trwania: 2 dni
Terminy: od stycznia do kwietnia/maja (w zależności od warunków śniegowych)
Trudność: łatwa/umiarkowana
Dla kogo: dla każdego, kto czuje się swobodnie na nartach na czerwonych trasach i radzi sobie na czarnych
Wielkość grupy: max. 6 osób, aby zapewnić każdemu maksymalne bezpieczeństwo.

W celu ustalenia terminu i ceny skontaktuj się z nami:

Mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Telefonicznie:  + 48 502 052 111

Program jest ustalany indywidualnie w zależności od warunków i umiejętności uczestników.

Przykładowy program szkolenia 

1 dzień: spotkanie w Kuźnicach, spacer na nartach do Doliny Kondratowej stamtąd szlakiem narciarskim do Doliny Goryczkowej i na Kasprowy Wierch. Zjazd częściowo w terenie poza trasą narciarską. Możliwy jest też wariant z oddzielnym szkoleniem lawinowym prowadzonym przez Ratownika TOPR. Praktyczne zastosowanie zestawu lawinowego. Nauka szukania detektorem LVS, sondowania i odkopywania zasypanego 

2 dzień: spotkanie w Kuźnicach, spacer na Halę Gąsienicową, wyjście na Przełęcz Liliowe, przejście na Świnicką Przełęcz. Zjazd ze Świnickiej Przełęczy na Halę Gąsienicową i do Kuźnic (możliwy też wariant z Przełęczą Karb)

Oprócz przybliżenia taktyki bezpiecznego planowania wyjść na górskie tury zajęcia w terenie obejmują techniki podejścia na stoku (zakładanie śladu i zakosów), wybór trasy i efektywne używanie sprzętu lawinowego (detektora LVS, sondy, łopaty). Poza tym nauczycie się jak użyć nart w sytuacji awaryjnej oraz przyswoicie podstawową wiedzę o śniegu i lawinach. A przede wszystkim spędzicie aktywnie czas w pięknej scenerii Tatr!

Możliwy jest też wariant z noclegiem w schronisku.

Mailowo:          Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Telefonicznie:    + 48 502 052 111